Prace nad strategią Katedry (2016-2020)

W związku ze zmianami na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania UJK pracownicy Katedry projektują trajektorię dalszego rozwoju swojej jednostki. W okresie 2016-2020 będziemy wspierać dydaktycznie nowo powstające kierunki studiów (magisterskie bezpieczeństwo narodowe i stosunki międzynarodowe) oraz oferować kierunki studiów podyplomowych. Wszyscy pracownicy Katedry władają językami obcymi, toteż będziemy angażować się na rzecz umiędzynarodowienia dydaktyki (podręczniki, koła naukowe), nauki i promocji naszego Wydziału.

W zakresie nauki planujemy kolejne granty, książki anglojęzyczne oraz kontynuację dotychczasowych serii monografii i konferencji ogólnopolskich. Już dzisiaj można znaleźć liczne książki Katedry m. in. w bibliotece Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Zamierzamy nadal pracować w obszarze Europy Środkowej (projekty Wyszehradzkie i Polsko-Niemieckie) oraz Europy Północnej. Planujemy też rozbudowę Biblioteki Nordyckiej o literaturę międzynarodową na temat praw człowieka, negocjacji, bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych.