Jesień w Katedrze KEP

W ostatnich miesiącach 2015 roku pracownicy Katedry brali udział w kilku konferencjach naukowych. Do ważniejszych wydarzeń należały – III Ogólnopolski Kongres Politologii „Odsłony polityki” w Krakowie (22-24 IX, zob. program, z udziałem dr J. Grzeli, dr V. Gul-Rechlewicz, dr Tomali, dr Pawłuszko) i V Konwencja Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych w Gdańsku (12-13 XI, zob. program), na których pracownicy Katedry prowadzili własne panele eksperckie. W Krakowie był to panel „Badanie zależności między państwami”, w Gdańsku „Analiza stosunków międzynarodowych obszaru nordycko-bałtyckiego w perspektywie Pierre Bourdieu”, przygotowany razem z pracownikami Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Łódzkiego.

W okresie 17-18 IX 2015 r. dr Magdalena Tomala i dr Tomasz Pawłuszko brali udział jako habilitanci w szóstej edycji europeistycznych warsztatach metodologicznych we Wrocławiu (zob. program). Publikacja z warsztatów ukaże się wiosną 2016 roku.

W dniach 10-13 XI w Wiedniu odbył się First Central European Polar Meeting zorganizowany przez Austrian Polar Institute, Komitet Badań Polarnych PAN, Centre for Polar Ecoloogy of Czech Republic. W trakcie konferencji zaprezentowane zostało, m.in, wystąpienie „Sannikov Land. The great myth of the Russian Arctic” przygotowane przez pracowników UJK, dr. Romana Czarny (INP UJK) i prof. dr hab. Krzysztofa Kubiaka (KKEP UJK).

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Konferencje. Dodaj do zakładek ten link.