Nowa książka KKEP – Północ w stosunkach międzynarodowych

Pod koniec 2014 roku pod redakcją dr Magdaleny Tomali wydana została książka pt. „Północ w stosunkach międzynarodowych„. Opracowanie przygotowano do druku w Wydawnictwie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Książka jest do nabycia również w tymże wydawnictwie.

Wśród autorów tekstów są pracownicy KKEP UJK: prof. Ryszard Czarny (Energia-ochrona środowiska-klimat. Kierunki działań państw regionu nordyckiego), dr Magdalena Tomala (Polityka zagraniczna Polski wobec Szwecji po roku 2007…; Rola Grenlandii w stosunkach międzynarodowych), dr Joanna Grzela (Rola i miejsce Arktyki w polityce zagranicznej Polski; Polityka Japonii wobec Arktyki), dr Michał Łuszczuk (Państwa wschodnioazjatyckie w Arktyce) i dr Tomasz Pawłuszko (Nordycka tradycja badań nad pokojem). Publikacja została pozytywnie zrecenzowana przez prof. dr hab. Andrzeja Kubkę z Uniwersytetu Gdańskiego, zapraszamy do lektury.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Publikacje. Dodaj do zakładek ten link.