Archiwum kategorii: Dydaktyka

Scandinavian Studies – tylko u nas

UWAGA! UWAGA!

Dzieje się. W roku akademickim 2017/2018 nasza Katedra zamierza otworzyć anglojęzyczne studia skandynawskie (SCANDINAVIAN STUDIES). Limit miejsc 25. W konkursie świadectw decydować będzie potwierdzona maturą znajomość j. angielskiego i drugiego przedmiotu (WOS lub Historia lub Geografia).

INFORMACJA O SCANDINAVIAN STUDIES W ZAKŁADCE „STUDIA U NAS”.

Kategorie Aktualności, Dydaktyka | Komentowanie nie jest możliwe

Prace nad strategią Katedry na lata 2016-2020

W związku ze zmianami na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania UJK pracownicy Katedry projektują trajektorię dalszego rozwoju swojej jednostki. W okresie 2016-2020 będziemy wspierać dydaktycznie nowo powstające kierunki studiów (magisterskie bezpieczeństwo narodowe i stosunki międzynarodowe) oraz oferować kierunki studiów podyplomowych. Wszyscy pracownicy Katedry władają językami obcymi, toteż będziemy angażować się na rzecz umiędzynarodowienia dydaktyki (podręczniki, koła naukowe), nauki i promocji naszego Wydziału.

W zakresie nauki planujemy kolejne granty, książki anglojęzyczne oraz kontynuację dotychczasowych serii monografii i konferencji ogólnopolskich. Już dzisiaj można znaleźć liczne książki Katedry m. in. w bibliotece Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Zamierzamy nadal pracować w obszarze Europy Środkowej (projekty Wyszehradzkie i Polsko-Niemieckie) oraz Europy Północnej (współpraca z Södertörn University w Sztokholmie). Planujemy też rozbudowę Biblioteki Nordyckiej o literaturę międzynarodową na temat praw człowieka, negocjacji, bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych.

 

Kategorie Aktualności, Dydaktyka, Koło naukowe, Publikacje | Komentowanie nie jest możliwe

Nowa specjalność na kierunku „Stosunki międzynarodowe”

W listopadzie 2015 r. pracownicy Katedry pracują nad programem nowej specjalności „Dyplomacja” na kierunku „Stosunki międzynarodowe”, który jest przygotowywany do uruchomienia w roku akademickim 2016/2017. Nowe kursy odpowiadają specjalizacji badawczej zespołu i wychodzą naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na rynku w zakresie wyżej wykształconych specjalistów gotowych do pracy w instytucjach i firmach międzynarodowych. Kierunek otwiera też perspektywy dla studentów zagranicznych.

Lista przedmiotów specjalności to m. in.

1. Prof. R. Czarny, Prawo dyplomatyczne i konsularne
2. Dr T. Pawłuszko, Analiza polityki zagranicznej
3. Prof. R. Czarny, Organizacja i technika służby zagranicznej
4. Prof. R. Czarny, Protokół dyplomatyczny
5. Dr J. Grzela, Negocjacje międzynarodowe
6. Dr T. Pawłuszko, Zarządzanie zasobami ludzkimi
7. Dr V. Gul-Rechlewicz, Komunikacja międzynarodowa i międzykulturowa
8. Dr M. Tomala, Dyplomacja w biznesie

Kategorie Dydaktyka, Kadra | Komentowanie nie jest możliwe