Archiwum kategorii: Koło naukowe

Prace nad strategią Katedry na lata 2016-2020

W związku ze zmianami na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania UJK pracownicy Katedry projektują trajektorię dalszego rozwoju swojej jednostki. W okresie 2016-2020 będziemy wspierać dydaktycznie nowo powstające kierunki studiów (magisterskie bezpieczeństwo narodowe i stosunki międzynarodowe) oraz oferować kierunki studiów podyplomowych. Wszyscy pracownicy Katedry władają językami obcymi, toteż będziemy angażować się na rzecz umiędzynarodowienia dydaktyki (podręczniki, koła naukowe), nauki i promocji naszego Wydziału.

W zakresie nauki planujemy kolejne granty, książki anglojęzyczne oraz kontynuację dotychczasowych serii monografii i konferencji ogólnopolskich. Już dzisiaj można znaleźć liczne książki Katedry m. in. w bibliotece Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Zamierzamy nadal pracować w obszarze Europy Środkowej (projekty Wyszehradzkie i Polsko-Niemieckie) oraz Europy Północnej (współpraca z Södertörn University w Sztokholmie). Planujemy też rozbudowę Biblioteki Nordyckiej o literaturę międzynarodową na temat praw człowieka, negocjacji, bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych.

 

Kategorie Aktualności, Dydaktyka, Koło naukowe, Publikacje | Komentowanie nie jest możliwe

Spotkania SKN Dyplomacja

Miło nam ogłosić, że pracownicy naukowi Katedry objęli opieką naukową Studenckie Koło Naukowe „Dyplomacja” na Wydziale Zarządzania i Administracji UJK. Koło ma swoją stronę internetową, a spotkania odbywają się w 2 i 4 środę miesiąca o godzinie 13:00. Więcej informacji na stronie internetowej Koła.

W dniu 12 marca odbyło się spotkanie SKN „Dyplomacja”, poświęcone współczesnym problemom rozwojowym Ukrainy (kryzys polityczny, sprawozdanie p. Marty Rożek) i Rosji (pozycja międzynarodowa, referat p. lic. Kingi Piłat). Zachęcamy studentów i pracowników naukowych do udziału w inicjatywach Koła.

 

Kategorie Aktualności, Koło naukowe | Komentowanie nie jest możliwe