Archiwum kategorii: Bez kategorii

Konferencje Katedry

Zapraszamy Szanownych Czytelników na stronę „Konferencje KKEP„, gdzie gromadzimy informacje o konferencjach naukowych, które organizujemy od kilku lat. Pozdrowienia

Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Seminarium kontaktowe EEA/Norway Grants w Oslo

W dniach 3-4 lutego 2014 roku odbędzie się w Norwegii seminarium kontaktowe poświęcone współpracy edukacyjnej i eksperckiej w ramach EEA/Norway Grants. W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawicielstwa kilkudziesięciu uniwersytetów europejskich. Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Katedrę reprezentować będzie Tomasz Pawłuszko.

Organizatorem z polskiej strony jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, operator Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego. Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj.

Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Informacje o jubileuszu prof. Ryszarda Czarnego

We wtorek 21 stycznia odbyła się konferencja jubileuszowa profesora Ryszarda M. Czarnego, kierownika Katedry Krajów Europy Północnej UJK. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 gości z kraju i zagranicy. Inaugurowano również działalność Instytutu Zrównoważonego Rozwoju oraz otwarcie Kolekcji Nordyckiej w ramach zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach.

Informacje o wydarzeniach odnotowały liczne media, poniżej lista relacji:

Gazeta Wyborcza – Kielce

Onet. Wiadomości

Wyborcza.biz

Telewizja Polska

Wrota Świętokrzyskie

Relację wideo z wydarzeń zapewniły Telewizja Polska, Echo Dnia (zob. tutaj) oraz Telewizja Świętokrzyska NTV (zob. tutaj)

Kategorie Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe